Ten serwis zawiera linki afiliacyjne, więcej w ujawnieniu. Gra dla osób 18+.
LATEST
Turnieje online

Andy „BowieEffect” Wilson wygrywa GGMillion$ za 437 338 USD

Zwycięstwo w turnieju za $10 000 przyniosło Brytyjczykowi $437 338 oraz bilet na GGMillion$ Live podczas WSOP Paradise.

Zaktualizowano: 16 października 2026

Andy „BowieEffect” Wilson wygrał finał GGMillion$ na GGPoker, rozegrany 13 października. Wpisowe $10 000 zebrało 223 wejścia, a pula nagród wyniosła $2 173 100. Pierwsze miejsce przyniosło mu $437 338 i bilet na GGMillion$ Live podczas WSOP Paradise 2026.

Andy Wilson wygrywa GGMillion$ na GGPoker za 437 338 USD
Autorska grafika redakcyjna.

Co się wydarzyło

GGMillion$ to cotygodniowy turniej GGPoker z wpisowym $10 000. Edycja zakończona 13 października zgromadziła 223 wejścia. Do pieniędzy trafiło 25 miejsc, a dziewięciu finalistów wróciło do gry o tytuł.

Liczba 223 opisuje wejścia, nie potwierdzoną liczbę unikalnych graczy. Bez informacji o ponownych rejestracjach nie da się z niej wyliczyć wielkości unikalnego pola. Pula $2 173 100 obejmuje wypłaty dla 25 miejsc.

Wilson nie zaczynał finału jako lider. Miał 2 813 110 żetonów, czyli 47 big blindów, i zajmował trzecie miejsce w żetonach. Simon Mattsson prowadził ze 116 big blindami. Odpadł dziewiąty, gdy jego as-dama przegrała z asami Wilsona. Mattsson otrzymał $54 667.

Wilson przejął kontrolę nad stołem, eliminując kolejnych rywali. W heads-upie z Andriją Roboviciem miał przewagę bliską 10 do 1. Serb podwoił stack dwa razy i na krótko przejął prowadzenie, więc finał nie skończył się przy pierwszej dużej przewadze.

Przewaga urosła po eliminacji Joao Vieiry. Wilson wygrał jego as-damę parą waletów i zgromadził 12,5 mln żetonów, czyli ponad połowę puli dostępnej przy stole. Robovic odrobił część straty, zanim doszło do ostatniego rozdania.

W ostatnim rozdaniu Robovic zagrał all-in z parą czwórek. Wilson sprawdził z królem-damą w kolorze trefl. Król na flopie zostawił go z lepszym układem i przypieczętował tytuł. Wilson wygrał $437 338, a Robovic zgarnął $337 233 za drugie miejsce.

Co to znaczy dla polskiego gracza

To wynik z najwyższej półki, nie punkt odniesienia dla zwykłego MTT. Wpisowe $10 000 wymaga bardzo dużego bankrollu. Pula $2 173 100 wynika z konkretnego pola i nie mówi, jak wygląda typowy turniej na niższych stawkach.

Rozdanie finałowe jest ciekawsze jako zapis presji niż jako gotowy wzór do powtórzenia. Wilson miał przewagę żetonów, ale rywal zdążył ją odwrócić. Ostatni call z królem-damą przeciwko parze czwórek zakończył grę, lecz sam rezultat nie dowodzi, że takie sprawdzenie będzie opłacalne w każdym podobnym spocie.

Oddziel wypłatę gotówkową od dodatkowej nagrody. Wilson dostał bilet na turniej GGMillion$ Live podczas WSOP Paradise 2026. To wejściówka do konkretnego wydarzenia, nie kolejna wypłata gotówkowa ani bonus do salda.

W finałowej dziewiątce nie było zawodnika z Polski. Dla lokalnego gracza ważniejszy jest więc format relacji: 223 wejścia, 25 płatnych miejsc i duża różnica między pierwszą a drugą nagrodą. Gdy porównujesz turnieje, sprawdzaj osobno wpisowe, strukturę wypłat i liczbę wejść. Sam nagłówek o zwycięzcy za ponad $437 000 pomija resztę rachunku.

Operator oznaczył tę edycję jako 38. odcinek GGMillion$ w sezonie 2026. To pozwala umieścić zwycięstwo w kalendarzu cyklu, ale jeden finał nie opisuje całego sezonu. Osobno porównuj wpisowe, wielkość pola, pulę i udział pierwszej nagrody.

Wyniki i nagrody

MiejsceGraczWypłata
1Andy „BowieEffect” Wilson$437 338
2Andrija Robovic$337 233
3Fabiano Kovalski$260 042
4Max Buschmann$200 520
5M Fernandez$154 622
6Christopher Nguyen$119 230
7Joao Vieira$91 939
8Hannes Jeschka$70 894
9Simon Mattsson$54 667

Różnica między pierwszą a drugą nagrodą wyniosła $100 105. Poza wypłatą Wilson otrzymał bilet na GGMillion$ Live. Organizator nie wycenia go jako gotówki w tabeli wyników.

Terminy i szczegóły

Najważniejsze liczby z tej edycji w jednym miejscu:

ParametrWynik
Turniej$10 000 GGMillion$ na GGPoker
Data finału13 października 2026
Wejścia223
Pula nagród$2 173 100
Płatne miejsca25
Dodatkowa nagroda za zwycięstwoBilet na GGMillion$ Live podczas WSOP Paradise 2026

Powiązane

GGPoker
Sprawdź pokój i warunki konta

Wpisowe $10 000 dotyczy high rollera. Przed grą sprawdź zasady, limity i dostępność turniejów na swoim koncie.